Loading images...

Якісна освіта-це твій вибір!

unnamed (1).jpg

Закінчуючи 9 клас, школярі стоять перед вибором продовжити навчання в школі чи зробити вибір на користь фахової освіти та вступити до училища. Це дуже важливе рішення – обрати собі професію, від цього залежить, як складеться ваше подальше життя та як ви в ньому будете себе почувати.

10 КРОКІВ ДО ВИБОРУ ПРОФЕСІЇ:

1.           Дізнайтеся якомога більше про різні професії (інформація від учителів, психолога, батьків, знайомих, з літератури, Інтернету і т.п.), щоб було із чого вибирати.

2.                Складіть перелік вимог до професії, яку обираєте.

3.                Визначте, наскільки всі перераховані вимоги значимі.

4.                Зберіть інформацію про те, які професії користуються попитом сьогодні на ринку праці, і спрогнозуйте, які будуть потрібні через 5-7 років.

5.                Проаналізуйте, чи розвинені у Вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров'я вимогам професії.

6.                Проаналізуйте, яка професія із усього списку найбільше підходить Вам по всіх пунктах.

7.                Щоб переконатися у правильності Ваших міркувань, обговоріть своє рішення із друзями, батьками, учителями, психологом, профконсультантом.

8.                Виберіть навчальний заклад (професійне училище, ліцей, коледж, технікум, ВНЗ, курси і т.п.), де б ви змогли отримати обрану професію.

9.                Підберіть запасні варіанти цілей і шляхів їх досягнення на випадок появи нездоланних перешкод.

 

10.           Обдумайте свій вибір ще раз, оцініть кожен свій крок.

ДрукE-mail

  • 1
  • 2