ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У КОНОТОПСЬКОМУ ВПУ

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ У КОНОТОПСЬКОМУ ВПУ

Цієї квітучої весняної пори, наш заклад радо відчинив двері для учнів ліцеїв, їхніх батьків, педагогів та всіх охочих завітати до осередку здобуття найпрестижніших робітничих професій.

Мешканці гуртожитку №1 оформили розтяжку «Ми – за здоровий спосіб життя».

Мешканці гуртожитку №1 оформили розтяжку «Ми – за здоровий спосіб життя».

7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я. Щороку це свято проходить під знаком однієї, важливої для суспільства теми. Цьогорічна тема Всесвітнього дня здоров’я – «Моє здоров’я, моє право». Бути здоровим - значить бути веселим, життєрадісним, з надією зустрічати новий день, відчувати себе по-справжньому щасливим. Адже, здоров’я – це найбільша людська цінність. У наш час здоров'я — це не відсутність хвороби, а фізична, психологічна, соціальна гармонія людини, її доброзичливе ставлення як до інших людей, так і до навколишнього середовища. В бібліотеці ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» до уваги присутніх здобувачів освіти була надана презентація: «Всесвітній День здоров’я» та вікторина: «Стежинками здоров’я». Виконуючи цікаві та креативні завдання, присутні змогли визначити основні фактори, які впливають на здоров’я людини. Крім того, вони з’ясували, які умови є необхідними для формування правильного способу життя та важливість позитивного ставлення до спорту. Змогли дізнатися про дієві методи запобігання виникненню та розвитку стресу, спробували визначити рівень власної стійкості до нього. Наприкінці складали «Квітку здоров’я».

434406483_460699413302519_371773545985950315_n.jpg 434067479_460699406635853_6993531742693330413_n.jpg

В єдності сила!

В єдності сила!

В єдності сила! Саме партнерство та співпраця у складний час відкривають нові можливості. Тому бібліотека ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» співпрацює з іншими бібліотеками міста. Наші здобувачі освіти є постійними відвідувачами заходів, які відбуваються в Міській бібліотеці Конотопської міської ради. [https://www.facebook.com/profile.php?id=100055885899405]
Напередодні Всесвітнього дня здоров'я цікаво і корисно провели час здобувачі освіти 15 групи на інтелектуальному казино «Здоров’я без ліків і довголіття без хвороб». Під час заходу учнівська молодь прийняла участь у тесті «Чи страждаєте ви номофобією?». Це – нова психологічна хвороба, яка вражає мільйони користувачів телефонів у всьому світі. Наслідки такої залежності від новітніх засобів зв’язку настільки сильні, що лікарі навіть ввели спеціальне визначення, яке характеризує цю залежність людини від «мобільного телефона», це – номофобія, буквально означає «страх без мобільного». Молодь також активно відповідала на питання в інтелектуальній вікторині, дискутувала на тему « Чим відрізняється ментальне здоров’я від психічного? Чому воно важливе? Відбулася щира бесіда про загрозу шкідливих звичок, цінність правильного харчування, про важливість позитивних емоцій, які допомагають побороти погані почуття, депресію, стрес та страх, в якому зараз перебуває вся країна. Увагу присутніх привернула книжкова виставка «Здоров’я – це енергія щасливого життя» Мотивуючи підростаюче покоління до здорового способу життя, в рамках популяризації цінності здоров’я – «Інвестуючи в здоров’я – ми інвестуємо в своє майбутнє». Наприкінці присутні подякували працівникам бібліотеки за цікавий захід.
Відбулося нетрадиційне  засідання циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін у формі методичної кав’ярні

Відбулося нетрадиційне засідання циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін у формі методичної кав’ярні

30 березня 2024 року відбулося нетрадиційне засідання циклової комісії суспільно-гуманітарних дисциплін у формі методичної кав’ярні, присвячене актуальній темі: "Розробка сучасного освітнього середовища на основі WEB -ресурсів та ІКТ, зокрема персональних сайтів викладачів". У ході засідання педагоги:
Ознайомилися з сучасними тенденціями розвитку освітнього середовища з використанням WEB-ресурсів та ІКТ.
Обговорили можливості та перспективи використання персональних сайтів викладачів у навчальному процесі.
Розробили план дій щодо впровадження WEB-ресурсів та ІКТ в освітній процес.
Прохоренко Анастасія, поділилася досвідом роботи з персональним сайтом, де розміщує методичні матеріали, завдання для самостійної роботи, лекційна матеріали.
Ми впевнені, що використання WEB-ресурсів та ІКТ сприятиме створенню сучасного освітнього середовища, яке буде відповідати потребам та викликам сьогодення.
Тренінг-гра з фіанасової грамотності «Життєвий капітал»

Тренінг-гра з фіанасової грамотності «Життєвий капітал»

У молодіжному просторі відбулася захоплива тренінг-гра з фіанасової грамотності «Життєвий капітал» для студентів нашого міста. Наш ІГОР - голова ради лідерів учнівського самоврядування прийняв активну участь у грі.
«Життєвий капітал» – це симуляційна гра, яка моделює різні аспекти фінансового життя та бізнесу.
Гру провели Анастасія Загородня начальниця інвестиційного відділу Управління економіки Конотопської міської ради та Наталія Кузьминчук координаторка проєктів Міжрегіональний інститут розвитку громад
Під час гри учасники прокачали фінансове мислення, навчилися швидше реагувати на можливості, що приходять, і взагалі бачити ці можливості, розрізняти «хороші» і «погані» кредити, прожили ситуації фінансових невдач у грі, побачили свою фінансову поведінку з різних боків.
Дякуємо, всім учасникам за дружню атмосферу, дякуємо, нашим партнерам за цінні поради, корисні знання і теплу зустріч.
Дякуємо за таку корисну гру на даний час для молоді нашої громади!!!
Тиждень поезії

Тиждень поезії

В гуртожитку №2 до «Національного тижня читання. Тиждень поезії» була проведена гра-квест. Захід проводився з метою організувати активне дозвілля здобувачів освіти, викликати інтерес до літературної спадщини України, розвивати пізнавальні інтереси, логічне та критичне мислення, кмітливість; сприяти виявленню організаторських та творчих здібностей; спонукати до читання художньої літератури; виховувати почуття взаємодопомоги й толерантного ставлення один до одного.
Команди позмагалися в виразному читанні віршів, відгадуванні автора поезій, рішенні ребусів та складання авторського вірша. Всі лишились задоволені!
На зображенні може бути: 3 людини та люди навчаються На зображенні може бути: 3 людини, люди навчаються, телефон та текст
210-річчя від дня народження Тараса Шевченка: інформаційно-методичні матеріали

210-річчя від дня народження Тараса Шевченка: інформаційно-методичні матеріали

9 березня особлива дата для українців – День народження Тараса Григоровича Шевченка. Його називають нашим пророком, Великим Кобзарем і українським генієм. Шевченко був відомий і боротьбою за визволення українського народу. Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне. Український видатний митець залишив кілька важливих послань, які для українців стали закликом до дії.

Любив чай із ромом та модний одяг. Цікаві факти про Тараса Шевченка

1. Тарас Шевченко був невисокого зросту – трохи більше 164 см.

2. Улюбленим напоєм Тараса був чай із ромом.

3. У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.

4. 1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо. Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко.

5. Найменше в світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.

6. За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета. Він був улюбленим учнем Карла Брюллова, а в 1860 році був удостоєний звання Академіка гравіювання від Імператорської Академії мистецтв за гравюру за картиною Рембрандта Притча про робітників на винограднику.

7. 500 м² − площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.

8. У 2002 році на території невизнаної Придністровської Молдавської республіки з’явилася оновлена 50-рублева банкнота з портретом Тараса Шевченка на лицьовій стороні. Раніше в обігу тут були купюри в 50 000 рублів із зображенням пам’ятника Тарасові Шевченку перед університетом в Тирасполі.

9. Основну освіту Кобзар отримував всього лише 2 роки в церковно-приходській школі. Багатьма знаннями поет зобов’язаний баронесі Софії Григорівні Енгельгардт, яка навчала його польської та французької мов, але основні знання мов Тарас отримав від лакеїв.

10. Поет завжди одягався досить модно, оскільки добре заробляв у Петербурзі, будучи успішним портретистом. У своєму щоденнику він писав про величезне задоволення від придбання гумового плаща-макінтоша за 100 рублів, що було значною сумою для того часу.

11. 2500 рублів – еквівалент 45 кілограмів срібла – саме стільки було витрачено на викуп поета з кріпацтва. Заробити таку фантастичну суму зміг Карл Брюллов, написавши портрет Василя Жуковського і продавши його на аукціоні. За деякими даними, частина грошей була надана імператорською сім’єю. 400 рублів виділила сама імператриця Олександра Федорівна і по 300 рублів – спадкоємець престолу Олександр II і княгиня Олена Павлівна.

12. 15 років – стільки поет провів в Україні за все життя. У 14 років він виїхав із України з поміщиком Енгельгардтом, якому прислужував із дитинства, і потім приїжджав в Україну лише погостювати.

ДБАЄМО ПРО УСПІШНУ КАР’ЄРУ МАЙБУТНІХ ВИПУСКНИКІВ

ДБАЄМО ПРО УСПІШНУ КАР’ЄРУ МАЙБУТНІХ ВИПУСКНИКІВ

У Центрі розвитку професійної кар'єри ДПТНЗ "Конотопське вище професійне училище" триває цикл занять для майбутніх випускників .Під час чергового практикуму для здобувачів освіти 3 курсу обговорили питання професійного становлення, визначили складові успіху, окреслили пріоритетні напрямки побудови успішної кар'єри.
Разом відзначили, що формування позитивної думки щодо професійного майбутнього, а також прагнення до самовдосконалення та саморозвитку - невід'ємні частини кар'єрного успіху. Продовжуємо консультувати, радити, допомагати, орієнтувати та мотивувати!
Працюємо з турботою про кожного майбутнього професіонала! Щиро дякуємо всім педагогам нашого закладу, які заздалегідь турбуються про майбутнє своїх вихованців і долучають їх до участі в тематичних заходах!

Контакти

Адреса
вул. 6 Вересня, 1
м. Конотоп
Сумська область
41600
Україна
COM_CONTACT_EMAIL
Телефон
(05447)6-02-50
0967148693

Відповідальна особа щодо
консультаційної допомоги
Заступник директора
з навчально-виробничої роботи
Юрій Миколайович Яковенко
+380 98 863 1545
Фа
Мобі