Вибір професії - одне з найвідповідальніших рішень у житті, важливість якого важко переоцінити.
Якщо людині вдається знайти заняття до душі, то його фізичні і духовні сили проявляються щонайкраще.
Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування - це фахівець, який займається ремонтом та обслуговуванням побутового і промислового обладнання.
Характер роботи
Електрики встановлюють, обслуговують і слідкують за справністю електромереж і електроустановок. Їхніми робочими завданнями є монтаж, наладка і обслуговування електроустаткування і електропроводки. Сюди відносять: увімкнення, управління, моніторинг і техобслуговування електрообладнання та установок. Електрики встановлюють, налагоджують і перевіряють електроустановки і електроустаткування, електропроводку (сукупність дротів і кабелів) та інше електрообладнання. Вони вибирають матеріали, що встановлюють і методи установки, виявляють і усувають несправності і пошкодження, проводять роботи, спрямовані на обслуговування і утримання в електроустаткування.
Умови роботи
Електрики працюють як під відкритим небом, так і в приміщеннях, а також в інших нестандартних умовах – на висоті, в тунелях, у різних виробничих приміщеннях. Іноді робота вимагає чималих фізичних зусиль і напруження. Часто електрики повинні працювати стоячи або постійно пересуватися. Крім того, ця робота небезпечна, внаслідок чого електрик повинен добре знати ризики, пов'язані з виконанням робіт. Для електриків передбачений спеціальний робочий одяг, засоби праці і необхідні умови на робочому місці.
Ринок праці
Робочі завдання виконуються в різних будівлях і спорудах – промислові підприємства, школи, лікарні, житлові будинки, бізнес-центри тощо. Професія відноситься до числа масових, вакансії вона є практично на всіх промислових підприємствах, у будівельних організаціях, на електротранспорті, на великих фермах. Містять в штаті власних електриків і багато організацій, рід діяльності яких не має нічого спільного з промисловістю: офісні комплекси, школи та інститути, великі магазини.
Освітня підготовка
Електрик повинен мати базові знання з фізики, математики та креслення, прикладної механіки. Знати будову, технічні характеристики і принципи дії обслуговуваних приладів, датчиків. Розуміти види і причини їх пошкоджень, правила ремонту обладнання. Електрик повинен знати електроматеріали і основи електротехніки, автоматики, технології монтажу і обслуговування електроустановок. Крім того, також він повинен знати загальні основи виробництва, передачу, розподіл і споживання електроенергії.
Медичні обмеження
При вступі на роботу в першу чергу оцінять фізичну форму, витривалість і розвинене відчуття рівноваги майбутнього електромонтера. Ці якості необхідні в небезпечних умовах роботи (висота, робота на відкритому повітрі і в будь-який час доби).
Захворювання, які протипоказані для професії "Електромонтер":
- захворювання серця або порушення артеріального тиску;
- нервово-психічні розлади;
- вживання наркотиків, залежність від алкоголю;
- некоректоване зниження гостроти зору;
- вестибулярні розлади, порушення відчуття рівноваги;
- тремтіння рук; розлади координації рухів;
- виражені фізичні недоліки.