«Територія безпеки K@ntopus» - це атмосфера довіри та безпеки


18 жовтня відзначається Європейський День боротьби з торгівлею людьми. Ранок розпочався з флешмобу "Я вдягну жовту стрічку", яка символізує солідарність з людьми які потерпають через порушення їхніх прав і свобод. І на знак підтримки і розуміння всі учасники освітнього процесу протягом дня будуть носити жовту стрічку.

З цих слів розпочався відеолекторій для здобувачів освіти в рамках Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми. Під час перегляду документального фільму з відтворенням реальних подій та справжніми свідченнями жертв показало глядачам справжні подробиці торгівлі людьми. Молодь отримала знання як залишитись у безпеці - обираючи роботу за кордоном; ознайомились з гарячими лініями куда можна звертатись по допомогу; як можна допомогти собі і своїм близьким.
Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. Експлуататори отримують прибуток через контроль та експлуатацію інших людей. Ця проблема може торкнутися кожного, незалежно від віку, статі, освіти чи соціального статусу. Щорічно близько 600 – 800 тисяч осіб у світі продають за кордон з метою експлуатації (за оцінками уряду США). Експлуатація може відбуватись як всередині країни так і поза її межами, а вербувальниками найчастіше є знайомі люди – ті, яким довіряють. Торгівля людьми може відбуватись у різних формах:
За оцінками Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми, починаючи з 1991 року, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Більшість постраждалих, які протягом останніх років отримали допомогу від МОМ, – молодь до 35 років. 60% постраждалих від торгівлі людьми, які звернулися по допомогу до МОМ у 2016 році, – чоловіки, понад 80% постраждалих мають вищу або технічну освіту. Наймолодшій постраждалій було 3 роки, а найстаршій – 83.
Запобігти рабству можна – готуючись їхати за кордон, дотримуйся порад із безпечної міграції!
stoptrafficking.org – З метою запобігання торгівлі людьми та сучасному рабству в рамках Представництва МОМ в Україні функціонує Програма протидії торгівлі людьми, на сайті якої можна дізнатись більше про правила безпечної міграції, яких потрібно дотримуватись, вирушаючи за кордон.